„Młodzi krytycy filmowi”

Warsztaty dziennikarskie

Akademia rozwoju nauczyciela

Warsztaty dziennikarskie są skierowane do uczniów zainteresowanych mediami i pracą dziennikarza. Dają możliwość zdobycia wiedzy związanej z tradycyjnymi i nowymi mediami, poznania warsztatu pracy dziennikarzy telewizyjnych i radiowych oraz wcielenia się w rolę dziennikarza poprzez udział w warsztatach twórczego pisania. Uczniowie opanowują podstawy sztuki dziennikarskiej i uczą się pisania artykułów. Umiejętności te wykorzystują w praktyce, tworząc własną gazetę. Jednocześnie doskonalą sprawność językową, uświadamiają sobie wagę kultury języka, uczą zasad etyki dziennikarskiej. Zajęcia uwrażliwiają młodych ludzi na rozmaite problemy społeczne. Młodzież ma możliwość wypowiedzenia się na ważne aktualne tematy z otaczającego świata. W programie zajęć znajdują się także planowane wyjścia, podczas których młodzież może podglądać pracę profesjonalistów, oraz blok zajęć poświęconych wybitnym dziennikarzom.

„Młodzi krytycy filmowi” 

To cykl zajęć dziennikarskich, których wiodącym tematem jest Transatlantyk Festival Poznań. Daje możliwość zapoznania się z festiwalem, jego historią i repertuarem, poznania warsztatu pracy krytyka filmowego oraz specyfiki recenzji filmowej. Warsztaty, oparte na aktualnych wydarzeniach, dają młodzieży możliwość uczestniczenia w życiu kulturalnym, zachęcają do wymiany opinii, angażują w bieżące przedsięwzięcia kulturalne. Uczestnicy nabierają także wielu praktycznych umiejętności: formułowania opinii, redagowania recenzji, argumentowania swojego stanowiska. Warsztaty uczą krytycznego podejścia do sztuki, bowiem uczestnicy biorą udział w dyskusji o każdym elemencie filmu: od gry aktorskiej po charakteryzację.

POLECAMY

Zajęcia opracowały:

Małgorzata Głazowska – absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwentka studiów podyplomowych – politologia na WNS UAM. Organizuje warsztaty artystyczne – teatralne, dziennikarskie i filmowe oraz spotkani...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Polonistyka"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI