Autor: Redakcja

redakcja
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Matura z języka polskiego: Innowacyjne podejście do nauki

Współczesne metody nauczania języka polskiego na poziomie maturalnym wymagają od nauczycieli ciągłego poszukiwania nowatorskich narzędzi i technik, które przyciągną uwagę młodzieży i ułatwią im przyswajanie wiedzy. W odpowiedzi na te potrzeby powstały dwa niezwykłe pakiety – "Matura. Język Polski. Scenariusze zajęć dla nauczyciela. Pakiet nr 1" oraz "Pakiet nr 2". Przeanalizujmy, czym się one charakteryzują i jak mogą wspierać proces edukacyjny.

Czytaj więcej

Nowości wydawnicze na lato 2023

Wakacje to czas, w którym chętniej sięgamy po lektury. Wśród tych najczęściej wybieranych znajduje się nie tylko beletrystyka, ale i poradniki oraz inne książki, które pomagają nam rozwijać swoje kompetencje, wiedzę i umiejętności. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych propozycji dla dzieci i dorosłych.

Czytaj więcej

Inauguracja Fundacji im. prof. Tadeusza Zgółki

13 maja w Auli Lubrańskiego Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, redakcja czasopisma Charaktery miała niezwykły zaszczyt uczestniczyć w Inauguracji Fundacji im. Prof. Tadeusza Zgółki – wybitnego językoznawcy, znakomitego wykładowcy i pasjonata nauki, autorytetu i Mistrza wielu pokoleń filologów.

Czytaj więcej

Jak pisać?

Poprzez słowa wyrażamy siebie, komunikujemy się z innymi, przekazując im swoje myśli, potrzeby i pragnienia. Dlatego tak istotne jest, aby uczyć dzieci poprawnej budowy zdań, sprawnego konstruowania przekazu i rozumienia tekstu. Warto zadbać o rozwój ich pisarskich umiejętności i doskonalić z nimi twórczy warsztat pisarski.

Czytaj więcej

Stan psychiczny dzieci i młodzieży po 2 latach pandemii (raport)

Stan psychiczny dzieci i młodzieży przez 2 lata pandemii uległ znacznemu pogorszeniu. Wyniki badania przeprowadzonego wśród specjalistów pokazują olbrzymią skalę problemu.

Badanie przeprowadzone wśród specjalistów psychologów i pedagogów dowiodło, że stan psychiczny i emocjonalny dzieci w okresie pandemii uległ pogorszeniu – przyznało tak 87% badanych. 78% respondentów zauważyło wzrost zgłoszeń i próśb o interwencję i pomoc kierowaną do psychologów i pedagogów.

Czytaj więcej