„Film i inne media w nowej podstawie programowej”

Relacja z konferencji

Akademia rozwoju nauczyciela

10 czerwca 2017 roku w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas wydarzenia zorganizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów SNaP Zarząd Główny w Warszawie oraz Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina nauczyciele dowiedzieli się bezpośrednio od autorów nowej podstawy programowej o zmianach, które czekają na nich w nowym roku szkolnym. Usłyszeli, jak mówić o filmie podczas lekcji języka polskiego, a także jak inspirująco wykorzystać nowe media w praktyce szkolnej.
 

Inicjatorami konferencji byli: Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów SNaP, które na co dzień prowadzi działania ułatwiające powszechną edukację polonistyczną, w szczególności troszczy się o rangę i poziom języka polskiego jako języka narodowego, a także Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina – pierwsza w Polsce organizacja, która stworzyła ogólnopolski program edukacyjny „Lekcja w kinie” i od ponad dwunastu lat przygotowuje uczniów do świadomego uczestnictwa w świecie kina oraz mediów na wszystkich etapach kształcenia. 

POLECAMY

Organizatorzy wydarzenia, w których działalność naturalnie wpisuje się w upowszechnianie wiedzy, postanowili przybliżyć nauczycielom planowane zmiany, które od 1 września stały się rzeczywistością. Konferencja „Film i inne media w nowej podstawie programowej” odbyła się pod patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej, mecenatem artystycznym Muzeum Animacji SE-MA-FOR oraz patronatem medialnym między innymi czasopisma „Polonistyka”. Wydarzenie zgromadziło na sali blisko dwustu uczestników.

Pierwsza część spotkania poświęcona była nowej podstawie programowej języka polskiego i rozpoczął ją swym wystąpieniem Maciej Kopeć – podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Nawiązując do reformy edukacji, przypomniał kilka kwesti...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Polonistyka"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI