Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuł sponsorowany

21 stycznia 2019

Lekcja w kinie, czyli jak wykształcić świadomego odbiorcę mediów

0 597

Jakie narzędzia perswazji stosują reklamodawcy? Jak reklamy odwołują się do naszych emocji? Jakie są najważniejsze elementy skutecznej reklamy? Centrum Edukacji Filmowej rozpoczęło kolejny cykl „Lekcji w kinie”, podczas którego dzieci oraz młodzież mogą poznać tajemnice świata mediów.

 

POLECAMY

Centrum Edukacji Filmowej już blisko od czternastu lat prowadzi ogólnopolski program edukacji medialnej, czyli interaktywne, multimedialne Lekcje prowadzone przez zawodowych aktorów, połączone z projekcjami filmowymi. Podczas Lekcji omawiane są zagadnienia związane z filmem i mediami. Całość wpisuje się w podstawę programową na danym etapie edukacyjnym i tworzy idealne połączenie edukacji z rozrywką. Czasopismo Polonistyka objęło cykl „Lekcja w kinie” patronatem medialnym.

Aktualnie uczniowie, w ponad 150 miastach w Polsce, mogą uczestniczyć w Lekcjach dotyczących reklam. Reklama jest nieodzownym elementem naszego życia. To dlatego tak ważne jest, by młody człowiek był przygotowany do jej świadomego odbioru i poznał mechanizmy, jakimi się posługuje, by w przyszłości dokonywać przemyślanych wyborów. Po Lekcji każda grupa  obejrzy film dostosowany do swojej kategorii wiekowej.

Dziś poznamy świat reklamy” to lekcja dla najmłodszych, czyli uczniów klas 0-3 szkoły podstawowej. Dzieci dowiedzą się, czym jest reklama i w jaki sposób się ją tworzy; przekonają się, że nie wszystkie informacje podane w reklamach są prawdziwe; na przykładach z filmów animowanych zobaczą, na czym polega reklamowanie produktu przez jego lokowanie, a także wezmą udział we wspólnym tworzeniu reklamy.

Okrywamy świat reklamy” oraz „Prześwietlamy reklamy” to lekcje dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej. Młodzi odbiorcy przekonają się, że dlaczego twórcy reklam walczą o uwagę, odwołując się do naszych uczuć; przeanalizują środki językowe wykorzystywane w reklamach; dowiedzą się, czym jest product placement i obejrzą przykłady jego zastosowania; zobaczą ciekawe reklamy społeczne.

Natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych podczas Lekcji „Odsłaniamy świat reklamy” dowiedzą się, o roli koloru w reklamach i tworzeniu wizerunku marki; poznają narzędzia perswazji, jakie wykorzystywane są przez twórców reklam; zroz...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Polonistyka"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy