Wyjdź poza kartkę, czyli nietypowe pomysły na powtórki materiału z wykorzystaniem narzędzi rozszerzonej rzeczywistości

Praktyczny Przewodnik Nauczyciela

Powoli zbliża się czas, w którym głównym tematem rozmów stają się egzaminy. Zarówno ten, który kończy edukację na poziomie podstawowym, jak i maturalny mogą spędzać sen z powiek, nie tylko uczniom (czasami mam wrażenie, że to nauczyciele i rodzice bardziej się przejmują wynikami, niż sami zainteresowani). Nie dziwi zatem, że podczas zajęć częściej pojawiają się zagadnienia powtórkowe. Koncentrujemy się na tym, by jak najlepiej przygotować młodych ludzi na czekające ich wyzwanie.

POLECAMY

Zadbajmy o to, żeby te przygotowania były jak najbardziej efektywne, a jeśli przy okazji staną się efektowne, tylko wszyscy zyskają.

Jednym z pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć (nie tylko powtórkowych) jest włączenie elementów rozszerzonej rzeczywistości. Może się wydawać, że to skomplikowane i trudne do zrealizowania. Nic bardziej mylnego! Istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym na naszych lekcjach możemy przenosić się do wirtualnego świata bez skomplikowanych programów i drogich urządzeń. Często wystarczą smartfon i wiedza, dokąd się udać, by wejść w całkiem nowy wymiar edukacji.
Zaprojektuj sobie bohatera

Jedn...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Polonistyka"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI