Humaniści kontratakują!

Polski w praktyce

Media bardzo często bezmyślnie powielają stereotyp bezrobotnego humanisty. Narastające wzburzenie studentów i absolwentów tych kierunków sprawiło, że humaniści postanowili kontratakować!
 

Akcja „Humaniści kontratakują” przygotowana przez serwis Edulandia.pl i SWPS pokazała, że humaniści z pasją dobrze radzą sobie na rynku pracy. Co więcej, pracodawcy coraz chętniej ich zatrudniają. Zmieniają się także kierunki, które oferują uczelnie. Powstają nowe specjalizacje odpowiadające zapotrzebowaniu na rynku pracy. 

POLECAMY

Sama akcja wywołała zmianę w dyskursie publicznym na temat studiów humanistyczno-społecznych w opozycji do negatywnej narracji. Celem było przełamanie stereotypów związanych z humanistyką, aby osoby stojące przed wyborem takich studiów mogły go dokonać świadomie, na podstawie merytorycznych argumentów, a nie tendencyjnych opinii. Kampania prowadzona była na rzecz grupy absolwentów studiów humanistycznych i społecznych oraz wartości humanistycznych.

Obserwując środowisko studenckie, zauważaliśmy niemerytoryczne ataki na kierunki humanistyczne i społeczne. Niestety media bardzo często bezmyślnie powielały stereotyp bezrobotnego humanisty. Narastające wzburzenie studentów i absolwentów tych...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Polonistyka"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI