Fortuna na kole fortuny. Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego

Praktyczny Przewodnik Nauczyciela

Posadź Fortunę na kole fortuny, umieść bogów na fiszkach, skryj sprawdzian pod kłódkami i pozwól swoim uczniom odnaleźć klucze do mitologicznej wiedzy, przeciągnij bogów na odpowiednią stronę, zaszyfruj miejsca mitologiczne, zaproponuj krzyżówkę z teorii dotyczącej mitologii, rozsyp związki frazeologiczne i stwórz z nich łamigłówkę, umieść muzy w grze pamięciowej, powieś na wisielcu niewiedzę, roztop ją!, a wiedzę nagródź jabłkami z drzewa mądrości. Na koniec zaproponuj wielki quiz, który wskaże, kto zasłużył na bonus. Zapytasz, jak to zrobić? Otwórz Flippity!
Flippity jest dodatkiem do arkusza kalkulacyjnego Google, który umożliwia szybkie i ciekawe przygotowanie zadań i zabaw dydaktycznych. Jest nieoceniony szczególnie wtedy, gdy chcemy sprawdzić wiedzę uczniów, ale w przyjemny sposób, i gdy mamy do sprawdzenia obszerny i różnorodny materiał, jakim jest mitologia.
Aby rozpocząć pracę z Flippity, należy wejść na stronę htp://flippity.net i wybrać interesujące nas zadanie lub ćwiczenie, np. Koło fortuny (Random Name Picker). Następnie trzeba wybrać opcję Szablon i utworzyć kopię arkusza Google. Ark...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Polonistyka"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI