Autor: Magdalena Goetz

Magdalena Goetz

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Etykiety mają moc

Często słyszymy, że nie należy opatrywać uczennic i uczniów negatywnymi etykietami, bo może to spowodować nawet poważne niepożądane konsekwencje. Ale czy w takim razie pozytywne etykiety zadziałają odwrotnie? W jaki sposób możemy wykorzystać w codziennej pracy moc samospełniającego się proroctwa?

Czytaj więcej

Wulgaryzmy i inne językowe „kwiatki”

Problem wulgarnego czy też pełnego kolokwializmów języka uczennic i uczniów jest stary jak świat i aktualny w każdym pokoleniu. Obecnie wydaje się jednak, że jego skala jest większa niż przed laty. Jak temu skutecznie przeciwdziałać?

Czytaj więcej

Sztuka - co daje nam kontakt z nią?

Czy w ponowoczesnym świecie dynamicznie rozwijających się technologii wciąż jeszcze jest miejsce na sztukę? Czy sztuka ma jakiś sens? A może to tylko wątpliwa rozrywka dla snobów? Okazuje się, że w obcowaniu ze sztuką jest więcej sensu, niż moglibyśmy sądzić.

Czytaj więcej

Jak zachęcać do lektury?

Upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży ogłoszono jednym z priorytetów MEN. Aby skutecznie go realizować, trzeba sięgnąć po metody, które będą atrakcyjne dla uczennic i uczniów.

Czytaj więcej

Skuteczne poszukiwania informacji w Internecie

Mówi się, że żyjemy w erze informacji. Wiedza nigdy wcześniej nie była tak łatwo i szybko dostępna jak teraz. A jednak coraz wyraźniej widać, że dzieci i młodzież nie zawsze wiedzą, gdzie jej poszukiwać i jak z niej korzystać.

Czytaj więcej

Portale społecznościowe w naszym życiu

Media społecznościowe stały się jednym z elementów naszej codzienności. Warto rozmawiać z uczennicami i uczniami o plusach i minusach tych mediów, dzięki czemu staną się ich bardziej świadomymi użytkownikami.

Czytaj więcej

I tak mi się nie uda – jak pomóc uczniowi z niską samooceną

Zaniżona samoocena to jeden z najważniejszych powodów, dla których ludzie nie rozwijają w pełni swego potencjału i nie są szczęśliwi.

Czytaj więcej