Autor: Magdalena Ignaciuk

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, uczy języka polskiego w jednej z warszawskich szkół podstawowych, tworzy blog www.pomyslowapolonistka.blogspot.com. Zaangażowana w wiele różnych projektów edukacyjnych. W wolnym czasie zajmuje się recenzowaniem książek.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Pierwsza lekcja

Początek roku szkolnego często wiąże się ze sporym stresem zarówno u nauczycieli, jak i uczniów. Nie wiemy, czego się spodziewać, poznajemy wielu nowych ludzi. W dobie pandemii wrześniowy powrót staje się jeszcze ważniejszy – chcielibyśmy wykorzystać ten czas jak najlepiej, nie mamy pewności, jak długo potrwa nauka stacjonarna. 

Czytaj więcej

Przesiadkowa przygoda z Magicznym drzewem

Często mówi się o tym, że Polacy czytają mało książek. Myślę, że szkoła jest doskonałym miejscem, by pokazać uczniom, że czytanie może sprawiać przyjemność i być świetną przygodą. W końcu nie bez powodu Umberto Eco mówił, że „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. W związku z tym lektury uzupełniające wybieram tak, by ich czytanie było dla uczniów dobrą zabawą, a omawianie nie stawało się przykrym obowiązkiem. 

Czytaj więcej