Autor: Roksana Czeszejko-Sochacka

Roksana Czeszejko-Sochacka

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Relacja z V Uroczystego Kongresu Polonistów i Bibliotekarzy

Rokrocznie grupa miłośników języka polskiego podejmuje wyzwanie, aby właśnie dla nas, polonistów, bibliotekarzy, nauczycieli, studentów lub prościej – humanistów, stworzyć wydarzenie, które wszystkim tym środowiskom pozwoli spotkać się i dyskutować na temat języka polskiego w jego przeróżnych aspektach. Trzynastu wybitnych prelegentów zabrało głos w sprawach znaczących dla dydaktyków, aby nawigować i pomagać w codziennej pracy nauczyciela.

Czytaj więcej

Liberatura

Literatura, do jakiej przyzwyczaiło się oko czytelnika, to taka, która zamknięta została w twardej oprawie wydania Biblioteki Narodowej, z pieczołowicie opracowanym wstępem, numerowanymi stronicami i spisem rzeczy. Czy można jednak nadać literaturze nowy kształt?

Czytaj więcej

Korespondencja sztuk

Czy można powiedzieć, że obecna kultura adaptuje sztukę klasyczną? 
Czy istnieje zatem jakiś związek pomiędzy powieścią Solaris Lema a busami komunikacji miejskiej, pochodzącymi z fabryki o nazwie „Solaris”? Czy teatr i film można dziś spotkać w innej odsłonie? Jeśli tak, to jak można wykorzystać ten fakt w poszerzaniu światopoglądu młodzieży? Będziemy przyglądać się nowatorskim pomysłom na sztukę i zastanawiać, jak ją czytać, żeby mogła nas czegoś nauczyć. Poniżej przedstawiono alternatywne propozycje na ciekawe zajęcia.

Czytaj więcej

Rola motta w kulturze obrazkowej

Jak przeszło drogę od pierwszych kart książek literackich do aplikacji w telefonie, która codziennie losuje „motto na dziś”?

Czytaj więcej