Jak pisać?

Scenariusze zajęć doskonalenia warsztatu pisarskiego

Lekcja z klasą

Poprzez słowa wyrażamy siebie, komunikujemy się z innymi, przekazując im swoje myśli, potrzeby i pragnienia. Dlatego tak istotne jest, aby uczyć dzieci poprawnej budowy zdań, sprawnego konstruowania przekazu i rozumienia tekstu. Warto zadbać o rozwój ich pisarskich umiejętności i doskonalić z nimi twórczy warsztat pisarski.

Zbiór „Doskonalimy warsztat pisarski” to opracowane dla klas VI–VIII scenariusze zajęć, na podstawie których uczniowie mogą pracować z różnymi tekstami i sami tworzyć własne na zaproponowane w książce tematy. Uczą się o wieloznaczności słów, posługiwaniu się słownictwem nacechowanym emocjonalnie i  o dostosowywaniu i rozpoznawaniu różnych stylów wypowiedzi. Poza źródłem i znaczeniem związków frazeologicznych, dowiadują się jak i kiedy najlepiej je stosować. Wszystkie lekcje mają na celu wesprzeć młodych w rozwoju poprzez usprawnienie ich umiejętności pisarskich.

POLECAMY

Czas trwania lekcji został dostosowany do szkolnego trybu nauczania, więc każda trwa 45 lub 90 minut i pozwala prowadzącym na dokładne zaplanowanie przebiegu zajęć. Autorzy zadbali o zaprojektowanie dopasowanych do tematu gotowych kart pracy, które nauczyciele mogą wydrukować dla swoich uczniów, którzy będą je uzupełniać i wspólnie opracowywać. Różnorodne zadania, w tym: krzyżówki, czytanie ze zrozumieniem czy testy wielokrotnego wyboru, pozwalają na przekazywanie wiedzy w ciekawy sposób za pomocą różnych metod.

Jeśli chcesz wesprzeć swoich uczniów w rozwoju ich pisarskich umiejętności, książkę w formie papierowej lub e-book możesz nabyć na stronie naszej księgarni internetowej:

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI