Autor: Joanna Heftowicz

Dyplomowana nauczycielka języka polskiego do niedawna w gimnazjum, a obecnie w szkole podstawowej. Pasjonatka gamifikacji w nauczaniu, propagatorka kultury "uczenia się", a nie "nauczania". Autorka bloga www.polonistkaprzytablicy.blogspot.com.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Polonistyczny eduroom

Pojęcie escape roomu w dzisiejszych czasach chyba już dla nikogo nie brzmi obco. Najprościej rzecz ujmując, jest to gra polegająca na wydostaniu się uczestników z zamkniętego pokoju w określonym czasie. Elementem, który przybliża drużynę do finału, jest zestaw sprytnych zagadek typu sudoku, puzzle, łamigłówki czy rebusy.

Czytaj więcej

Jak tworzyć magiczne obrazki na lekcjach języka polskiego za pomocą technologii ?

Komiksy, komiksy – magiczne obrazki, Pogonie i walki, pułapki, zasadzki, Podróże przez burze, kowbojskie ło-ho. Komiksy – to jest to!
Jacek Cygan

 

Większość młodych ludzi uwielbia komiksowy świat. Zwięzłość słowa, celność przekazu wizualnego i liczne onomatopeje tworzą historie absorbujące czytelników od pierwszego kadru. Warto wykorzystać tę miłość, a nawet pójść o krok dalej – zachęcić uczniów do tworzenia własnych komiksów przy wykorzystaniu technologii informacyjno-komputerowych, z którymi są oni „za pan brat”.

Czytaj więcej